![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/05/33598401_1666186360143549_6142086860035325952_n-640x490.jpg)
Terra Incognita
Κυριακή 27/5 21:00-22:00 με την Κατερίνα Σωτηρίου
Η εικαστική διαδρομή μας ξεκινά απο την έκθεση ορόσημο της Tate Britain “All too human”, στη συνέχεια κάνουμε ενα ταξίδι εικονικής πραγματικότητας στο εργο της Λόριν Αντερσον ” Chalkroom “, συναντάμε την “Καλόγρια της Ποπ Αρτ”, τους Αυστραλούς Αβορίγινες και την μαλακιά γλυπτική τους για να καταλήξουμε στη Χιλή και στις κολεκτίβες της αστικής τέχνης του yarn bombing !
Συντονιστειτε ωρα 21.00 στη συχνοτητα του πολιτισμου metadeftero.gr