![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2021/02/JibZJJhg-2-400x400.jpg)
Kill the 80s
Σάββατο 15:00-17:00, Lee
Για πρώτη φορά στη μικρή ιστορία της εκπομπής, το Kill the 80’s αφιερώνει 117 λεπτά σε έναν μόνο καλλιτέχνη, και τη μουσική του διαδρομή στο σκοτεινό ιταλικό συνθ. Ο Dario Dell Aere, τραγουδιστής των Fockewulf 190 και πολλών άλλων italodisco – early goth/darkwave συνθέσεων ανοίγει το πεντάγραμμο του για να πάρουμε κι εμείς μία φευγαλέα ματιά του πρωτόγονου για το χώρο ήχου που ξεκίνησε με την ομάδα του. Enjoy the 80’s ride!