Καθημερινό Πρόγραμμα από την 7η Αυγούστου

Το Μεταδεύτερο πάει διακοπές. Από τις 9 Ιουλίου μέχρι και τέλος Σεπτεμβρίου, αποφασίσαμε να πάμε διακοπές σε νησιά και θάλασσες, αλλά και κάποιοι να μείνουν στην άδεια πόλη να σουλατσάρουν, τώρα που θα φύγουν οι βάρβαροι. Δεν θα σας αφήσουμε όμως χωρίς μουσικές. Θα θυμηθούμε τις εκπομπές του “ραδιοφωνικού” χρόνου που μας πέρασε, και θα ξεθάψουμε από το συρτάρι μας εκπομπές παλαιότερων ετών.

Παρασκευή 7/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Ραδάμανθυς Αναστασάκης Εγώ, ο Ηνίοχος

11:00-12:00 Παναγιώτης Καλογερόπουλος Ολίγην ιστορία

12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

13:00-13:03 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό

13:03-14:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού

18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο

19:00-20:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

20:00-21:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads (E)

21:00-22:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει (Ε)

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

00:00-02:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List

Δευτέρα 3/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-14:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Τετάρτη 28/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Glenn Gould, επιμέλεια Ελεονώρα Αγγέλου

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα κ phάσματα (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Πρόγραμμα Καλοκαίρι 2018- Ανακατεύοντας το χρόνο

Το Μεταδεύτερο πάει διακοπές. Από τις 9 Ιουλίου μέχρι και τέλος Σεπτεμβρίου, αποφασίσαμε να πάμε διακοπές σε νησιά και θάλασσες, αλλά και κάποιοι να μείνουν στην άδεια πόλη να σουλατσάρουν, τώρα που θα φύγουν οι βάρβαροι.
Θα κλείσουμε για να ηρεμήσουμε, να βρούμε νέες ιδέες και να ετοιμάσουμε το πρόγραμμα για το νέο χρόνο. Δεν θα σας αφήσουμε όμως χωρίς μουσικές. Θα θυμηθούμε τις εκπομπές του “ραδιοφωνικού” χρόνου που μας πέρασε, και θα ξεθάψουμε από το συρτάρι μας εκπομπές παλαιότερων ετών. Θα ανακατέψουμε το χρόνο και θα τον μοιραστούμε μαζί σας.

Πέμπτη 06/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

11:00-13:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον 

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Κατερίνα Παλαιοθοδώρου Με ένα μπλε ποδήλατο

18:00-19:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια (ε)

20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

21:00-23:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Σάββατο 1η Ιουλίου – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδευτερο πάει Λιλιπούπολη επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανης

10:00-12:00 Νικος Παλατος κ Σταύρος Μπέκας Moviesonic

12:00-13:00 Κατερίνα Παλαιοθόδωρου Με ένα μπλε ποδήλατο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανοβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music

15:00-16:00 Μανδραγόρας 23mg

16:00-17:00 Αντώνης Ξαγάς και Ελεάνα Γαρίνη Mic label

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

19:00-23:00 To Μεταδεύτερο στο 20ο Αντιρατσιστικό φεστιβάλ:

19:00-20:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματόγραφος

20:00-21:00 Βαγγέλης Χαλικιας Όλα είναι δρόμος

21:000-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

00:00-1:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας

01:00-02:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

Τρίτη 27/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια-παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-15:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label

18:00-19:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Trolling Stone

23:00-00:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το Κουτσό

Δευτέρα 10/7 – Κυριακή 17/7

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς κ Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
23:00-00:00 Γιώργος Χρονάς Ξενοδοχείο Βαλκάνια
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight Hit and run
02:00-3:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας
03:00-04:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα ειναι δρόμος
04:00-05:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

 

Τετάρτη 5/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-13:00 Μουσικές επιλογές από τον Κώστα Αδαμόπουλο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23 mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης (E)

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Παρασκευή 30/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Ραδάμανθυς Αναστασάκης Εγώ, ο Ηνίοχος

11:00-12:00 Παναγιώτης Καλογερόπουλος Ολίγην ιστορία

12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

13:00-13:03 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό

13:03-14:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού

18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο

19:00-20:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

20:00-21:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads (E)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)

00:00-02:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List

Δευτέρα 26/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

11:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

pic.:Ceri Richards Arrangement for a Piano 1949

Κυριακή 9/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Ιστορία της μουσικής – Μότσαρτ
14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-20:00 Βασίλης Δϊπλας Γυμνά καλώδια – Γένοβα 2001
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Τρίτη 4/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια-παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής

10:00-13:00 Μουσικές επιλογές από την Ελεονώρα Αγγέλου

13:00-15:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label

18:00-19:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα (Ε)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Trolling Stone

23:00-00:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το Κουτσό

Πέμπτη 29/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

11:00-13:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Τόνια Σταυροπούου Στις μουσικές χαρίσου (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Κατερίνα Παλαιοθοδώρου Με ένα μπλε ποδήλατο

18:00-19:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο

22:00-23:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music (E)

23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 25/5 – Το πρόργαμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
15:00-16:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-19:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run