25/7 – 01/08 Πρόγραμμα εκπομπών

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς κ Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
23:00-00:00 Γιώργος Χρονάς Ξενοδοχείο Βαλκάνια
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight Hit and run
02:00-3:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας
03:00-04:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα ειναι δρόμος
04:00-05:00 Πανωγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

Πέμπτη 06/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

11:00-13:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον 

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Κατερίνα Παλαιοθοδώρου Με ένα μπλε ποδήλατο

18:00-19:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια (ε)

20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

21:00-23:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Σάββατο 1η Ιουλίου – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδευτερο πάει Λιλιπούπολη επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανης

10:00-12:00 Νικος Παλατος κ Σταύρος Μπέκας Moviesonic

12:00-13:00 Κατερίνα Παλαιοθόδωρου Με ένα μπλε ποδήλατο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανοβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music

15:00-16:00 Μανδραγόρας 23mg

16:00-17:00 Αντώνης Ξαγάς και Ελεάνα Γαρίνη Mic label

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

19:00-23:00 To Μεταδεύτερο στο 20ο Αντιρατσιστικό φεστιβάλ:

19:00-20:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματόγραφος

20:00-21:00 Βαγγέλης Χαλικιας Όλα είναι δρόμος

21:000-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

00:00-1:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας

01:00-02:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

Τρίτη 27/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια-παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-15:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label

18:00-19:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Trolling Stone

23:00-00:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το Κουτσό

Δευτέρα 10/7 – Κυριακή 17/7

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς κ Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
23:00-00:00 Γιώργος Χρονάς Ξενοδοχείο Βαλκάνια
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight Hit and run
02:00-3:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας
03:00-04:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα ειναι δρόμος
04:00-05:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

 

Τετάρτη 5/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-13:00 Μουσικές επιλογές από τον Κώστα Αδαμόπουλο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23 mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης (E)

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Παρασκευή 30/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Ραδάμανθυς Αναστασάκης Εγώ, ο Ηνίοχος

11:00-12:00 Παναγιώτης Καλογερόπουλος Ολίγην ιστορία

12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

13:00-13:03 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό

13:03-14:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού

18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο

19:00-20:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

20:00-21:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads (E)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)

00:00-02:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List

Δευτέρα 26/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

11:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

pic.:Ceri Richards Arrangement for a Piano 1949

Κυριακή 9/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Ιστορία της μουσικής – Μότσαρτ
14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-20:00 Βασίλης Δϊπλας Γυμνά καλώδια – Γένοβα 2001
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Τρίτη 4/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια-παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής

10:00-13:00 Μουσικές επιλογές από την Ελεονώρα Αγγέλου

13:00-15:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label

18:00-19:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα (Ε)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Trolling Stone

23:00-00:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το Κουτσό

Πέμπτη 29/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

11:00-13:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Τόνια Σταυροπούου Στις μουσικές χαρίσου (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Κατερίνα Παλαιοθοδώρου Με ένα μπλε ποδήλατο

18:00-19:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο

22:00-23:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music (E)

23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 25/5 – Το πρόργαμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
15:00-16:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-19:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Παρασκευή 7/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Ραδάμανθυς Αναστασάκης Εγώ, ο Ηνίοχος

11:00-12:00 Παναγιώτης Καλογερόπουλος Ολίγην ιστορία

12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

13:00-13:03 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό

13:03-14:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού

18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο

19:00-20:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

20:00-21:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads (E)

21:00-22:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει (Ε)

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

00:00-02:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List

Δευτέρα 3/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-14:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Τετάρτη 28/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Glenn Gould, επιμέλεια Ελεονώρα Αγγέλου

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα κ phάσματα (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Παρασκευή 23/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Ραδάμανθυς Αναστασάκης Εγώ, ο Ηνίοχος

11:00-12:00 Παναγιώτης Καλογερόπουλος Ολίγην ιστορία

12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

13:00-13:03 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό

13:03-14:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού

18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο

19:00-20:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

20:00-21:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads (E)

21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το Κουτσό

00:00-02:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List

pic.: The Night Gardener | Book by Terry Fan, illustrated by Eric Fan.