![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2022/11/aquarian-400x400.jpg)
Ήχοι από τη χώρα τού ποτέ
Τρίτη 22.11.2022, 20:00-21:00 με τη Λίλυ Χανούμη
Τον Μάιο του 1969 ανακοινώθηκε η διεξαγωγή του τριήμερου φόλκ-ροκ φεστιβάλ της Βόρειας Καλιφόρνια, με πολύ σημαντικά ονόματα στους συμμετέχοντες. Παράλληλα με αυτό ούτε ένα μίλι πιο πέρα διοργανώθηκε από διάφορες συλλογικότητες ένα αντί -φεστιβάλ, με το όνομα Aquarian Family Festival, δωρεάν για το κοινό, με πολλά από τα συγκροτήματα να εμφανίζονται διαδοχικά και στις δύο σκηνές.
Αυτή την Τρίτη , στους «ήχους από τη χώρα του ποτέ» παρουσιάζουμε κάποιους εκπροσώπους της west coast psychedelia που έλαβαν μέρος στο Aquarian για το οποίο δεν υπάρχει κινηματογραφημένο υλικό.