![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2014/10/10450151_10201615897354033_395179209474052351_n-735x490-1.jpg)
Ανδρέας Αναστασάκης
O Aνδρέας Αναστασάκης γενήθηκε το 1983 στο Montreal του Kαναδά σπούδασε ηχολήψια και μουσική τεχνολογία στην Αθήνα όπου και μένει.
Η μουσική ηταν πάντα κομάτι της ζωής του με ιδιαίτερη συμπάθεια στην Metal, Jazz Fussion,Hip Hop,Punk,Funk,Experimental ενχώριας και μη σκηνής ενώ πολλές ηταν οι φορές που η ένταση του πικ-άπ ανέβηκε επικίνδυνα στο άκουσμα ενός έργου του Γιάννη Χρήστου, του Petrovich Mussorgsky σε ένα βαρύ ταξίμι του Γιάννη Παπαιωάννου η στο άκουσμα των δαιμονισμένων solo της λύρας του Πόντου.
Κάθεται συχνά πίσω από την κονσόλα, και τον ακούμε προς το παρόν κάθε Τετάρτη 10:00-12:00