![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2023/05/βάρκα-400x400.png)
O σαλτιμπάγκος ήταν κι αυτός καλλιτέχνης
Δευτέρα 19:00-20:00 με την Αλίνα Σαπρανίδου
Τι ψάχνει να βρει ο σαλτιμπάγκος στο κουτί με τις φωτογραφίες του Φάνη Παπαγεωργίου; Γιατι ο Κώστας Παπαστεργίου δημιουργεί εικαστικά παιχνίδια με μελάνι στο χαρτί και τι θέλει να μας πει;
Μπορεί ένας ηχολήπτης μιας εκπομπής να γίνει καλεσμένος; Σε όλα αυτά και πολλά παραπάνω απαντάμε απόψε στις 19.00 στην εκπομπή «O σαλτιμπάγκος ήταν κι αυτός καλλιτέχνης». Μια ιδιαίτερη εκπομπή όπου έχω την τιμή να κάνω διάλογο με έναν συνεργάτη , μετα – φίλο , μετα – σύντροφο και εξαιρετικό εικαστικό καλλιτέχνη τον Κώστα Παπαστεργίου! Θα πλεύσουμε λοιπόν στο μελάνι και τη ζωγραφική χρησιμοποιώντας τη γοητεία της πραγματικότητας συν τονιστείτε ….