Πέμπτη 19/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-11:00 Γκέλλη Μαντούβαλλου Petrolina VI

11:00-12:00 Άρης Βασιλειάδης Έντεκα
12:00-13:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Η φωνή του γίγαντα και ο φόβος του νάνου
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (E)
16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads
17:00-18:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσματα και μιάσματα
18:00-19:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες (Ε)
21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-23:00 Δημήτρης Αρναούτης Απαντήσεις κρίσεως
23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit & run

Κυριακή 15/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας & Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου Άσματα και phάσματα
14:00-16:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
16:00-18:00 Θόδωρος Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες!
18:00-19:00 Ράνια Παπαδοπούλου Δια ταύτα κι εφεξής
19:00-20:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
21:00-22:00 Γιώργος-Ίκαρος Μπαμπασάκης Καντράν, οι περιπέτειες του βιβλίου
22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική

Τετάρτη 11/11 οι εκπομπές της ημέρας

12242355_881222498631297_1976033953_n

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι
12:00-13:00 Η Άρσις στο Μεταδεύτερο
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Act up
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιώργος Μητρόπουλος γραφείο ακρόασης Ρ377
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:00-18:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσαματα και μιάσματα
18:00-19:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό
19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν (Ε)
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου
22:00-00:00 Θοδωρής Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες! (Ε)

Παρασκευή 6/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12208692_903354119742293_1911149463567503294_n

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:05-11:00 Παναγιώτης Δρίβας Δημοσιογραφικώς ασυμμάζευτα
11:00-12:00 Μαρία Λογιωτατίδου Εκτός Πεδίου 
12:00-13:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
13:00-14:00 Ράνια Παπαδοπούλου Δια ταύτα κι εφεξής
14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας, Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου Άσματα και phάσματα 

16:00-17:00 Νίκος Μαρκόπουλος Κοινωνικό ραδιόφωνο
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού
18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (Ε) 

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος δερβίσης
20:00-21:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @-Καπέλο
21:00-22:00 Θανάσης Παπακώστας Στο δρόμο ξανά
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

Τετάρτη 18/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι
12:00-13:00 Η Άρσις στο Μεταδεύτερο
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Act up
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιώργος Μητρόπουλος γραφείο ακρόασης Ρ377
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:00-19:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)
19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν (Ε)
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου
22:00-23:00 Γιώργος-Ίκαρος Μπαμπασάκης Καντράν, οι περιπέτειες του βιβλίου (Ε)

Σάββατο 14/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Μουσικές επιλογές
12:00-13:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music
13:00-14:00 Ράνια Γρυμανέλη & Δημήτρης Τσολάκης Ανήσυχοι στην πόλη
14:00-15:00 Δημήτρης Λάμπος & Ελευθεριακός Brainessance
15:00-16:00 Αίτιον – Καφενείον ιδεών
16:00-17:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (E)
17:00-18:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση (Ε)
18:00-19:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης (Ε)
20:00-21:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα είναι δρόμος
21:00-22:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
22:00-23:00 Βασίλςη Δίπλας Γυμνά καλώδια (Ε)
23:00-00:00 Μιχάλης Νευραδάκης Διάλογος
 
φωτογραφία: από την ταινία Cache του Michael Haneke

Τρίτη 10/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:05-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-23:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική (Ε)

Πέμπτη 5/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12182162_877353662351514_522774493_n

10:00-11:00 Γκελη Μαντουβαλου Petrolina VI (Νέα εκπομπή)

11:00-12:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου (Ε)

12:00-13:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)
14:00-15:00 Η φωνή του Γίγαντα και ο φόβος του Νάνου
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσματα και μιάσματα
18:00-19:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια (Ε)
20:00-21:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες
21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-23:00 Γιάννης Ντούνας 78 στροφές (E)
23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Τρίτη 17/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:05-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ (Ε)
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-00:00 Θόδωρος Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες (Ε)

Παρασκευή 13/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12212319_881222865297927_2092810557_n

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:05-11:00 Παναγιώτης Δρίβας Δημοσιογραφικώς ασυμμάζευτα
11:00-12:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση (Ε)
12:00-13:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
13:00-14:00 Ράνια Παπαδοπούλου Δια ταύτα κι εφεξής
14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας, Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου Άσματα και phάσματα
16:00-17:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η ώρα του παιδιού
18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (Ε)
19:00-20:00 Ελεονώρα Αγγέλου Συνειρμολογώντας
20:00-21:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @-Καπέλο
21:30-Λάμπρος Παπαλέξης & Οι Χτισμένες…των Θεμελίων @ ΙΛΙΟΝ plus​

Δευτέρα 9/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γρηγόρης Χαλιακόπουλος Σελίδες ουτοπίας
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Σταυρούλα Μουσούλη Ανεπίδεκτη μαθήσεως
18:00-18:30 Δέσποινα Τσιπίδη Live στο μπαράκι του Βασίλη
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Ραδιοφωνική αυλαία Κείμενα, επιμέλεια, παρουσίαση Φ. Περιστέρης

φωτογραφία: Ευριπίδου, Rimon Guimarães

Τετέρτη 4/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12200613_877353899018157_1338620092_n
12:00-13:00 Η Άρσις στο Μεταδεύτερο
13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Δημήτρης Λάμπος & Ο Ελευθεριακός Brainessance (Ε)
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Γιώργος Μητρόπουλος γραφείο ακρόασης Ρ377
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:00-18:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσαματα και μιάσματα
18:00-19:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό
19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν
20:00-21:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μια βραδιά στην Όπερα
21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου
22:00-00:00 Θοδωρής Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες! (Ε)

Δευτέρα 16/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12233011_883214775098736_1277334648_n

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (Ε)
16:00-17:00 Γρηγόρης Χαλιακόπουλος Σελίδες ουτοπίας
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Σταυρούλα Μουσούλη Ανεπίδεκτη μαθήσεως
18:00-18:30 Δέσποινα Τσιπίδη Live στο μπαράκι του Βασίλη
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Ραδιοφωνική αυλαία Κείμενα, επιμέλεια, παρουσίαση Φ. Περιστέρης

 

Πέμπτη 12/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)

12:00-13:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική

13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

14:00-15:00 Η φωνή του γίγαντα και ο φόβος του νάνου

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσματα και μιάσματα

18:00-19:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες (Ε)

21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-23:00 Γιώργος Μητρόπουλος Γραφείο ακρόασης Ρ377(Ε)
23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit & run

Κυριακή 8/11 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Ράνια Παπαδοπούλου Κλασική δισκοθήκη
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας & Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Χρήστος Καρακώστας Ένα τσίρκο ηλεκτρικό 
15:00-16:00 Αντώνης Μποσκοΐτης Άσματα και μιάσματα
16:00-18:00 Θόδωρος Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες!
18:00-19:00 Ράνια Παπαδοπούλου Δια ταύτα κι εφεξής
19:00-20:00 Γιάννης Ντούνας 78 στροφές
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
21:00-22:00 Γιώργος-Ίκαρος Μπαμπασάκης Καντράν, οι περιπέτειες του βιβλίου
22:00-Κώστας Τουρνάς live στο το Ρυθμός stage

Τρίτη 3/11 – οι εκπομπές της ημέρας

12188358_877353349018212_1326107602_n

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:05-12:00 Μουσικές επιλογές από την Κατερίνα Σαμψώνα
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας & Κατερίνα Μπαλλίνη Κοντραπούντο
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Απόστολος Μαριγούδης Lonely tunes
22:00-23:00 Γιάννης Ντούνας 78 στροφές (E)
23:00-00:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική (Ε)