![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2019/03/Paul-W-Ruiz-3.jpg)
Το Άρωμα του Τραγουδιού
Τρίτη 26 Μαρτίου 21:00-22:00 με τον Μάκη Γκαρτζόπουλο
Καράβια της φυγής και Θάλασσες που περιμένουν το ταξίδι.
Άνδρες που ήταν κάποτε παιδιά, κορίτσι ανυποψίαστο μπρος στις εκκλησιές του έρωτα, ένας προφήτης, κι ακόμα: η νύχτα στο τέλος του αιώνα, ένας ακόμα άνδρας –ήσυχος, ήσυχος πολύ, αυτός– και οι διαδρομές των τραγουδιών μας να καταλήγουν στο τέλος του ταξιδιού και πάλι στη Θάλασσα.
*ο πίνακας: Paul W Ruiz, 2010