![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/10/43727761_2190648907927326_3872396304244015104_1-400x400.jpg)
Ταχυδρομείο
Πέμπτη 25.10.2018 από τις 18:00
Αρχεία σε ντουλάπια καλά σφραγισμένα. Μια χώρα απελευθερωμένη από παρτιζάνους της ζωής μέχρι τέλους. Μια συνθήκη, μετά η ήττα και οι διώξεις και τέλος η επικράτηση των δοσίλογων και ταγματασφαλιτών. Αντίθετα απ’ ό,τι ισχυρίστηκαν οι νικητές του εμφυλίου, ο ΕΛΑΣ υπήρξε ένας πραγματικός αντιστασιακός στρατός. Διαβάζουμε αποσπάσματα, τυχαία διαλεγμένα από το βιβλίο του Γιώργου Χουλιάρα (Περικλή) και στεκόμαστε σε όμορφες μελωδίες.