![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/02/27972794_1930446960604427_3252300305873695368_n-1-407x490.jpg)
Στη Γιουπέντη ήρθε ο Δημήτρης Κογιάννης
Νεφέλη Αρδίττη 17.02.2018 13:00-14:00.
Το Σάββατο 17.02 στη Γιουπέντη ήρθε ο συνθέτης Δημήτρης Κογιάννης και μας μίλησε για τον καινούριο του δίσκο με τίτλο “Spleen”: 11+1 μελοποιημένα ποιήματα του Κώστα Ουράνη, τα οποία ερμηνεύουν ο Γιάννης Κούτρας, ο Μίλτος Πασχαλίδης, ο Χρήστος Θηβαίος, η Σοφία Παπάζογλου και ο Δημητράκης Ramone.
Κάθε ποίημα είναι ένα κόμικ σχεδιασμένο από τη Λυδία Κοντιζά.
Ποίηση, εικονογραφημένη ποίηση, μελαγχολική ποιητικά γενιά του 1920, κόμιξ, ταξίδια, θάλασσες. Όλα αυτά είναι ο Κώστας Ουρανής και όλα αυτά ακούγονται στο “Spleen”.
Μπορείτε να ακούσετε ολόκληρη την εκπομπή εδώ: