![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/04/thumbnail-735x490.jpg)
Ο Δημήτρης Βαρελόπουλος στο Ολόγραμμα
Παρασκευή 27/4 17:00-18:00 με τον Βασίλη Κομύτη
Ιδρυτικό μέλος του συγκροτήματος «Ματ σε Δύο Υφέσεις», που έχει εκδώσει 4 δισκογραφικές δουλειές, ο Δημήτρης Βαρελόπουλος αποφάσισε για πρώτη φορά να μας συστηθεί (σχεδόν) μόνος του με την 1η του δισκογραφική δουλειά με τίτλο 1500 μίλια. 1500 μίλια είναι η διαδρομή των 5 τραγουδιών του δίσκου! Δύο πόλεις, δύο χώρες. Το ταξίδι τελειώνει, οι ιδέες γίνονται τραγούδια. Οι σκέψεις ήχοι, οι εικόνες μουσικές. Οι στίχοι είναι του Σταύρου Δάλκου και ερμηνεύουν οι: Aλκίνοος Ιωαννίδης, Δημήτρης Μυστακίδης, Αλέξανδρος Καψοκαβάδης, Δημήτρης Βαρελόπουλος, Σταύρος Δάλκος.