![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2023/01/DSC02302-400x267.jpg)
Ηχορραφίες
Κυριακή 29.1.2023 6-7 μ.μ. με τον Κώστα Γιαννακόπουλο
Το μικρό πέτρινο κτήριο της φωτογραφίας είναι ένας απ’ τους αγαπημένους μου σιδηροδρομικούς σταθμούς. Ανενεργό εδώ και χρόνια, στέκεται μοναχικό δίπλα απ’ τις γραμμές, περιμένοντας -άδικα- επιβάτες και τρένα. Στη μικροσκοπική αποβάθρα του έχει δει αποχωρισμούς, δάκρυα, αγαπημένα πρόσωπα να συναντιούνται…ίσως το κόκκινο καπέλο του σταθμάρχη και η σφυρίχτρα του να βρίσκονται ακόμα κάπου μέσα.
Γι’ αυτούς τους σιδηροδρομικούς σταθμούς θα ακούσουμε τραγούδια στις Ηχορραφίες την Κυριακή 29 Ιανουαρίου στις 6 το απόγευμα.