![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2014/11/04-ΑΛΛΑΜΑΝΗΣ-11-ΟΚΤ-2014-735x490.jpg)
Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!
Σάββατο 11/10 πρωί 10:00-12:00
[επανάληψη, μήτηρ μαθήσεως: Κυριακή απόγευμα 18:00-20:00]
με τον Γιώργο Ι. Αλλαμανή
Ενας κατάμαυρος πιτσιρικάς-σκιά, ζωγραφισμένος από τον graffity artist-σκιά Banksy, κοπανάει με τη βαριά έναν πυροσβεστικό κρουνό. Ας πλημμυρίσει τα χωράφια των διψώντων η ημι-ασήμαντη για τις πλατιές μάζες πληροφορία: το «Δυστυχώς Επτωχεύσαμεν!» αράζει βολικά στη νέα του ώρα: κάθε Σάββατο πρωί 10.00-12.00. Ζωντανά ; Πιο ζωντανά δε γίνεται.