![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2021/11/Webp.net-resizeimage-3-1.jpg)
Βαβέλ
Παρασκευή 21:00 – 22:00, με τη Χαρά Παπαδάτου και τη Μίρκα Σαββαΐδη
Βλέπω τα τραίνα να περνούν, για να θυμάμαι ότι υπάρχουν μέρη που δεν είναι εδώ, τραγουδούν οι mewithoutYou. Χρόνια πριν, ο Jiří Menzel σκηνοθετούσε τον άνθρωπο που έβλεπε τα τραίνα να περνούν. Αυτή την Παρασκευή, η Βαβέλ συζητά για τους σταθμούς και τα τραίνα, μεταφορικά και κυριολεκτικά. Μέσα από μουσικές folk, με post-punk και electronic αλατοπίπερο, εξερευνά τη στασιμότητα, την κίνηση και τον εαυτό. Επόμενη στάση;
Φωτογραφία: Κορνηλία Χαλκίδη