![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2021/05/Webp.net-resizeimage-1.jpg)
Βαβέλ
Παρασκευή 00:00 – 01:00, με τις Χαρά Παπαδάτου, Μίρκα Σαββαΐδη, Δήμητρα Στεργίου
“Look down at me and you see a fool, Look up at me and you see a god, Look straight at me and you see yourself.”
-Charles Manson
Υπό τη συνοδεία neo-folk, blackgaze και metal ήχων, συζητάμε για μερικές από τις πιο επικίνδυνες αιρέσεις ανά τα χρόνια, καθώς και τον αντίκτυπό τους στην ποπ κουλτούρα. Η Βαβέλ σας προσκαλεί σε μια ατμοσφαιρική εκπομπή, που αντλεί πρώτη ύλη από τις πιο ερεβώδεις εκφάνσεις του ανθρώπινου υποσυνείδητου.
Φωτογραφία: ποτήρια που περιείχαν το μείγμα κυανούχου καλίου και αναψυκτικού, το οποίο οδήγησε στο θάνατό τους πάνω από 900 κατοίκους του Jonestown, το 1978