![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2021/01/Webp.net-resizeimage-1-2-400x400.jpg)
Βαβέλ
Παρασκευή 00:00 – 01:00, με τις Χαρά Παπαδάτου, Δήμητρα Στεργίου και Μίρκα Σαββαΐδη
Συνοδεία μπίρας, κρασιού, ουίσκι, ακόμα και γαλλικού καφέ μπορεί να πραγματοποιηθεί η ακρόαση αυτής της εκπομπής, καθώς πρόκειται για ένα μείγμα κλασικών jazz αγαπημένων (όχι, δεν το λέω αλά Throbbing Gristle, όντως τέτοια θα ακούσουμε), σε συνδυασμό με ατμοσφαιρικά doom/ dark jazz κομμάτια (το τι συμβαίνει με αυτό το μουσικό ρεύμα θα συζητηθεί), αλλά και μερικά μνημειώδη δείγματα από τους Angelo Badalamenti και David Lynch (παραλίγο αφιέρωμα).
Φωτογραφία: Κορνηλία Χαλκίδη