![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2018/03/29405190_205203100237788_343234411_o.png)
![](https://metadeftero.gr/wp-content/uploads/2022/04/DSC_3468-400x358.jpg)
Αλιείς Μαργαριταριών
Δευτέρα 25 Απριλίου, 10:00-13:00 πρωί-απομεσήμερο, με τον Σταμάτη Πάρχα
Μια συναυλία της Λαμπρινής Γιώτη – τραγούδι, nyckelharpa, μπουλγαρί, πιάνο – συνοδευόμενης σε κάποια τραγούδια από τον Αντώνη Πανταζή – ιρλανδικό μαντολίνο στις 16.04.2022. Τραγούδια κέλτικα, ιρλανδικά, σουηδικά, ελληνικά, κλπ κλπ κλπ. Και μια συναυλία της Curfá Gaelic/Nordic Choir, της χορωδίας που έστησε και διευθύνει η Λαμπρινή Γιώτη, στις 17.04.2022.
Και οι δύο έγιναν στο +αίσθημα, στην Αθηνάς 30 στο κέντρο της πόλης. Και οι δύο ηχογραφήθηκαν πρόχειρα με ένα ψηφιακό μαγνητοφωνάκι. Και οι δύο περιέχουν υπέροχη μουσική.