Τρίτη 3/5 – Πρόγραμμα

13100823_975355109218035_6707869309112838224_n
10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
11:00-12:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό
12:00-13:00 Αντώνης Ξαγάς & ΕΛεάνα Γαρίνη Mic label
13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
18:00-19:00 Kωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
21:00-23:00 Ο Νάνος ΒΑλαωρίτης συνομιλεί με την Ελεονώρα Αγγέλου
photo: Bartolomeo Veneto, Flora (detail), 1515.

 

Τρίτη 5/4 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ (Ε)
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
23:00-01:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τρίτη 8/3 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ 

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & Run

22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (E)

23:00-01:oo Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τετάρτη 6/1 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-10:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
10:00-12:00 Θοδωρής Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες!
12:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
14:00-15:00 Τσιμάρας Τζανάτος-Γιάννης Νικολόπουλος Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
18:00-19:00 Μουσικό λύκειο Παλλήνης
19:00-20:00 Δημήτρης Αρναούτης Απαντήσεις κρίσεως, Λόλεκ
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

Τρίτη 26/4 – Πρόγραμμα

13102864_974695705950642_5416508447187225502_n

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες
22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
23:00
-01:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!

Τρίτη 29/3, Πρόγραμμα

Οι εκπομπές της ημέρας
10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
…..

Τρίτη 1/3 – οι εκπομπές της ημέρας

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ 

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance (E)

22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (E)

23:00-01:oo Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τρίτη 5/1 – οι εκπομπές της ημέρας

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-23:00 Μουσικές επιλογές από τη Θένη Αξιοτοπούλου 

Τρίτη 19/4 – Πρόγραμμα

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
23:00
-01:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!

Τρίτη 22/3 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Λευτέρης Βασιλόπουλος & Κωνσταντίνα Βούλγαρη Hit & Run (E)

22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (E)
23:00-00:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music (E)

Τρίτη 23/2 – οι εκπομπές της ημέρας

12695827_926984050721808_149198274_n

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ 

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Αρναούτης Μουσικές επιλογές από την Ηχοτεχνική

22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (E)

23:00-01:oo Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τρίτη 9/2 – οι εκπομπές της ημέρας

12650691_923069291113284_254544183_n

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ 

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance (E)

22:00-23:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό (E)

23:00-01:oo Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τρίτη 12/4 Πρόγραμμα

12968525_965366840216862_557195909_n

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
23:00
-01:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!

 

Τρίτη 15/3 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο (Ε)

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-22:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance (E)

22:00-23:00 Μαρκελα Ζαρίκου Donkey amateur (E)
23:00-01:00 Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Τρίτη 16/2 – οι εκπομπές της ημέρας

10:00-12:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων

13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ 

14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Δημήτρης Αρναούτης Ηχοτεχνική (Ε)
17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μουσικές επιλογές από την Bloody Mary

19:00-21:00 Lost Bodies: Μια συζήτηση ανάμεσα στον Ελευθεριακό και τον Θάνο Lost
21:00-22:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος (E)

22:00-23:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (E)

23:00-01:oo Γιώργος Ι. Αλλαμανής Δυστυχώς επτωχεύσαμεν! (Ε)

Collection Charles Cros. Phonographes (média son). Graveus

Τρίτη 29/12 – οι εκπομπές της ημέρας

12442976_903348913085322_326302179_n

12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Νατάσσα Βογιατζίδου Όλα είναι εδώ
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Σωτήρης Σιαμανδούρας Η θεωρία παίρνει θέση
17:00-17:05 Σαν σήμερα στο Μεταδεύτερο
17:05-18:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label
18:00-19:00 Μουσικές επιλιγές από την Κατερίνα Μπαλλίνη
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Φίλιππος Περιστέρης Minima moralia
21:00-23:00 Ο Γκλεν Γκουλντ παίζει Μπαχ – επιμέλεια Σταμάτης Πάρχας