Δευτέρα 31/10 – Το πρόγραμμα της ημέρας

14797302_1105289919557886_733808695_n

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00 17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος
20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας
21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
22:00-23:00 Εύη Βούλγαρη Echoes

εικονα: Carmen, Marc Chagall

19 έως 25 Σεπτεμβρίου – Το πρόγραμμα της βδομάδας

* Το ζωντανό πρόγραμμα του σταθμού θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 3/10 – μείνετε συντονισμένοι

10:00-12:00 Τάσος Καρακύκλας Στον Βιβλιοφάγο του Μέλιου

12:00-13:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

13:00-14:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

14:00-15:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Αντώνης Ξαγάς και Ελεάνα Γαρίνη Mic label

18:00-19:00 Μαίρξ Γκοτσούλια Bloody Mary

19:00-20:00 Θένη Aξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περπλανώμςνος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

23:00-00:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

00:00-01:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το κουτσό

01:00-02:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα είναι δρόμος

02:00-04:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit & run

04:00-06:00 Πάνος Χελιδόνης Εντευκτήριο

Δευτέρα 13/6 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μεργαριταριών
12:00-13:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης  Σαμποτάζ – νέα εκπομπή
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit and run
14:00-15:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance (E)
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Φίλιππος Περιστέρης Ραδιοφωνική αυλαία

Εικόνα: Felice Casorati (1883-1963) , Girl On a Red Carpet 1912

Δευτέρα 9/5 Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση (Ε)
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
21:00 – 22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Ραδιοφωνική αυλαία Κείμενα, επιμέλεια, παρουσίαση Φίλιππος Περιστέρης

φωτό: Black Magic Woman by Plasticobilism

Δευτέρα 24/10 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00 17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας
21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
22:00-23:00 Εύη Βούλγαρη Echoes

photo via Anonymus ART of Revolution

Δευτέρα 30/5 – Πρόγραμμα

13293311_995199607233585_2114661481_n
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μεργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης  Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit and run
14:00-15:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance (E)
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Φίλιππος Περιστέρης Ραδιοφωνική αυλαία

Δευτέρα 2/5 – Πρόγραμμα

13089955_975374459216100_223945430_n
10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
11:00-12:00 Χρήστος Καρακώστας Τσίρκο ηλεκτρικό
12:00-13:00 Αντώνης Ξαγάς & ΕΛεάνα Γαρίνη Mic label
13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
14:00-15:00 Τεχνοδρομώ
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
18:00-19:00 Kωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus
22:00-23:00 Raoul Penman Ραδιοφωνική μεταφορά του blog Το κουτσό
22:00-23:00 Φίλιππος Περιστέρης Ραδιοφωνική αυλαία

Δευτέρα 17/10 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00 17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας
21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
22:00-23:00 Εύη Βούλγαρη Echoes

Δευτέρα 23/5 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μεργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης  Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit and run
14:00-15:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν (Ε)
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Φίλιππος Περιστέρης Ραδιοφωνική αυλαία
εικόνα: Princess Out of School, Edward Robert Hughes(1851–1914)

Δευτέρα 25/4 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
21:00-22:00  Ραδιοφωνική αυλαία Κείμενα, επιμέλεια, παρουσίαση Φίλιππος Περιστέρης
22:00- Γιάγκος Χαιρέτης – Ζωντανή μετάδοση από το Beeraki

Δευτέρα 10/10 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00 17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας
21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης
22:00-23:00 Εύη Βούλγαρη Echoes

Δευτέρα 16/5 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μεργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης  Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit and run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποίει
21:00-22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Φίλιππος Περιστέρης Ραδιοφωνική αυλαία

Δευτέρα 18/4 – Πρόγραμμα

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι
13:00-14:00 Κωνσταντίνα Βούλγαρη & Λευτέρης Βασιλόπουλος Hit & run
14:00-15:00 Παναγιώτης Χαλέμος Όλοι ψάχνουνε την άκρη μα η άκρη είναι στη μέση
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Δημήτρης Ντούζγος Κινηματό…γραφος
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:30-19:00 Άθως Δανέλλης Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Θένη Αξιοτοπούλου Ανοιχτή ακρόαση
20:00-21:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
21:00 – 22:00 Εύη Βούλγαρη Echoes
22:00-23:00 Ραδιοφωνική αυλαία Κείμενα, επιμέλεια, παρουσίαση Φίλιππος Περιστέρης